rajstopy

Zapewne nie zdajesz sobie sprawy z faktu, że rajstopy mają wiele elementów, na które trzeba zwrócić uwagę, jeśli chcesz kupić idealne egzemplarz. Pisaliśmy wcześniej o klinach, majtkach uciskaniu lub nie. Dziś przyszedł czas na kolejną część, mianowicie na szwy i wykończenie całości. Nie da się ukryć, że bez nich nie można się spodziewać, że rajstopy, czy pończochy będą dobrze wykonane. Co zatem powinnyście o nich wiedzieć? Dowiecie się za chwilę.

Szwy – czy na pewno muszą być widoczne?

Szwy często są przeklinane przez użytkowniczki rajstop, ponieważ są nie tylko niezbyt wygodne, ale również bardzo często odznaczają się pod obcisłym ubraniem. Niestety niektóre stroje wymagają noszenia do nich rajstop, ewentualnie pończoch. Co zatem zrobić z tym fantem? Jak można się spodziewać, na ten problem producenci znaleźli rozwiązanie. Jeśli przeszkadzają Ci szwy u rajstop, możesz wybrać takie, które mają szwy płaskie lub w ogóle ich nie mają. Musisz jednak mieć na uwadze, że te ostatnie to produkt z najwyższej półki, co oznacza, że rajstopy nie będą tanie. Jeśli masz zgrabne nogi, możesz pokusić się o zakup rajstop, których szew biegnie przez całą nogę. Wówczas ten nie tylko nie będzie Ci przeszkadzał, ale również stanie się dodatkową ozdobą.

Wzmocnienie – potrzebne czy nie?

Kolejną rzeczą, która bardzo często przeszkadza paniom w rajstopach i pończochach są wzmocnienia w okolicy palców, ponieważ są widoczne w momencie, kiedy noszą buty z odkrytymi palcami. Aby temu zapobiec można wybrać rajstopy, które mają niewidoczne wzmocnienia lub w ogóle ich nie mają. Musisz jednak liczyć się z tym, że rajstopy bez wzmocnień nie są zbyt trwałe, ponieważ jeśli stworzy się oczko w okolicy palców, rajstopy będą do wyrzucenia.