W poprzednich artykułach poruszyliśmy istotne kwestie, które mają ogromny wpływ na wybór odpowiednich rajstop, m.in. przedstawiliśmy Wam pojęcia, które bardzo często pojawiają się, kiedy odwiedzamy sklep sprzedający rajstopy oraz poruszyliśmy temat grubości rajstop. Dziś chcemy opowiedzieć Wam o kolejnych rzeczach, na które trzeba zwrócić uwagę, szukając idealnych rajstop. Jesteście ciekawe, co mamy Wam do powiedzenia? Zachęcamy do lektury.

Matowe, przezroczyste – jakie rajstopy wybrać?

O gustach się nie dyskutuje i to wie każda z nas. Jedne lubią rajstopy matowe, inne świecące, a jeszcze inne cieliste, których nie widać na nogach. Jak zatem wybrać idealne, które z przyjemnością założymy? Poza materiałem i grubością, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na strukturę i przezroczystość produktu.

Przeglądają rajstopy, można spotkać się z określeniami, które jasno dają nam do zrozumienia, z jakiego rodzaju produktem mamy do czynienia. O jakie oznaczenia chodzi? Są to:

  • mat – czyli rajstopy całkowicie matowe, bez połysku;
  • semi-mat – czyli produkt półmatowy, który posiada delikatny, prawie niewidoczny połysk;
  • shine – rajstopy błyszczące, które zawierają specjalne włókno, np. nylon. Przy tym wyborze należy jednak pamiętać, że takie rajstopy nie będą pasowały do wszystkiego. Absolutnie nie można ich zestawiać z letnimi, zwiewnymi stylizacjami. Sprawdzą się natomiast do sukienek wieczorowych.

Poza struktura rajstop, warto również zwrócić uwagę na to, czy te są przezroczyste, czy kryjące. Jak sprawdzić które są które? Otóż to zależy od ilości den.

Kolejną kwestią, którą koniecznie trzeba mieć na uwadze, jest odpowiednie wykończenie rajstop. Tutaj kłaniają się przede wszystkim takie aspekty, jak np. rajstopy bezszwowe i z szwem, uciskowe i bezuciskowe, z pasem lub bez, z klientem lub bez. Jest to dość obszerny temat, dlatego też szczegółowo zajmiemy się nim w kolejnym wpisie. Chcemy bowiem dokładnie opowiedzieć Wam o tych jakże ważnych kwestiach, które mają szalenie duży wpływ na komfort noszenia rajstop. Zobacz więcej na https://www.gabriella.pl/rajstopy/